It is currently Thu Jun 22, 2017 7:33 pm

Welcome
Bine ai venit pe romaniaraw

In momentul de fata, vezi forumul ca "vizitator", ceea ce iti da un acces limitat. Prin crearea unui cont, capeti dreptul de a posta raspunsuri si a crea noi topicuri, de a raspunde la poll-uri, a upload-a fisiere si a comunica privat cu restul membrilor. Crearea unui cont e gratuita, simpla si rapida, deci inregistreaza-te acum!

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Grasime foarte multa pe fata
PostPosted: Sun Nov 02, 2014 7:38 pm 

Salut. Am o problema cu grasimea pe fata. Imi "transpira" fata foarte rau. Daca incerc sa iau cu unghiile grasimea, dau de cateva ori si tot nu se ia toata si ramane alb pe unghii. Dupa ce o iau si ma spal bine, ma strange pielea de pe toata fata. Apoi in vreo ora grasimea e la loc.
Precizez ca nu mananc raw. Am mai manacat lactate, legume gatite si chestii cu amidon/cereal-mamaliga(rar).
Vreau sa incerc sa tin o cura cu banane pt o saptamana, argila si lichide multe(3l pe zi).
Ce imi recomandati sa fac?
Multumesc!

Report this post
 Profile  

Post subject: Re: Grasime foarte multa pe fata
PostPosted: Tue Mar 03, 2015 6:07 am 

Si eu am aceasta problema,periodic.Din "sapaturile" mele,am aflat ca este o afectiune a ...pancreasului. Si a sistemului glandular,in general.Pentru a-l ajuta pe acesta,iau "dragaica".Ceea ce fac eu este sa consum papadie care,ajuta pancreasul si nu,numai si sa evit dulciurile,cafeaua,fumatul si hrana nesanatoasa. Mi-e foarte greu pentru ca sunt o gurmanda. Tot din cauza pancreasului si a lipsei de minerale,am pofta de dulciuri si foame necontrolata.Un cerc vicios...
Caut sa consum vitamine si minerale dar din produsele naturale adica,organice nu,sintetice.Argila,este excelenta;este o asemenea sursa.
Ciupercile medicinale si algele sunt de asemenea,o binecuvantare. mixed43

Report this post
 Profile  

PostPosted: Fri Mar 06, 2015 12:13 am 

Si ai observat vreo imbunatatire?
Vitamine si minerale - ma gandesc la polen

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2015 12:37 pm 

"spala" fata cu felii de mar

Report this post
 Profile  

PostPosted: Tue Mar 17, 2015 3:59 am 

Da,am rezolvat problema.Totul tine de detoxifiere.Incearca postul si clismele cu cafea arabica,concomitent.Fac minuni.Evita polenul!Bea dimineata un pahar de apa calda in care ai dizolvat un varf de cutit de sare grujoasa.
Julie,el are o problema de sanatate.Pielea,este oglinda sanatatii noastre.Cosmetizarea,nu ajuta cu nimic doar,camufleaza si agraveaza o suferinta interna.E ca si cum ai matura si ai baga gunoiul sub covor.
Trebuie rezolvata cauza.Cand sistemul eliminator nu mai face fata,pielea, serveste pentru eliminarea toxinelor.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Tue Mar 17, 2015 9:01 pm 

ok. mersi pentru raspuns. La clisma nu ma bag. Am sare grunjoasa alba marina fara aditivi. O sa beau. Mai fac si oil pulling dimineata cu ulei de cocos. La post te referi, post negru? Mersi

Report this post
 Profile  

PostPosted: Tue Mar 17, 2015 10:31 pm 

Inca ceva: ce are polenul?

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Mar 18, 2015 2:58 am 

La post ma refer,da.Pacat,ca nu agreezi clismele dar sa stii ca degeaba vei tine post daca nu ajuti detoxifierea cu o clisma macar,saptamanal..Fara gluma.Curatenia trebuie facuta de la interior spre exterior.Nu renunta la argila!
Polenul,poate crea alergii,fara sa ajute prea mult.Mie,mi-a facut rau polenul.
Eu,zic sa mergi pe "dragaica"pentru drenaj,"papadie" pentru detoxifiere,pancreas,ficat,bila...ceai de urzica ori,patlagina si argila.
Fireste,fara carne,dulciuri,cafea,fainoase,etc... si mult suc de morcov si sfecla rosie.Inlocuieste cartofii cu topinambur(cartofi porcesti).

https://derzelah.wordpress.com/2015/03/ ... -clismele/ :D

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Mar 18, 2015 7:27 am 

Eu mananc vegan dar nu 100% raw. Incerc sa limitez ce e dulce - amidon. Nu mananc deloc cartofi.
Deci post negru?

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Mar 19, 2015 4:17 am 

Excelent!Daca poti,post negru! Ar fi ideal...
Am tinut si eu post negru vreo zece zile.Nu mai tinusem niciodata.Am fost foarte mirata de ce,doctorii si multa lume se sperie de post negru si se aoleste atat pentru ca mie,mi-a fost oarecum greu primele trei zile cand mi se facea foame,aveam pofte...apoi,m-am linistit.Nu mai imi era deloc foame,simteam chiar,o usoara aversiune la mancare si contrar asteptarilor,ma simteam excelent!
Aveam o infectie la urechi...mi-a trecut! Am slabit vreo 6 kg iar corpul meu emana un miros respingator pe care-l simteam si eu.Faceam dus de 2-3 ori pe zi ca sa elimin toxinele de pe piele si in fiecare seara,clisma cu cafea arabica.
Chiar,sunt curioasa cum va fi experienta ta; fireste,daca vei vrea sa povestesti.

Report this post
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page 1, 2  Next