It is currently Sun Jun 25, 2017 6:39 pm

Welcome
Bine ai venit pe romaniaraw

In momentul de fata, vezi forumul ca "vizitator", ceea ce iti da un acces limitat. Prin crearea unui cont, capeti dreptul de a posta raspunsuri si a crea noi topicuri, de a raspunde la poll-uri, a upload-a fisiere si a comunica privat cu restul membrilor. Crearea unui cont e gratuita, simpla si rapida, deci inregistreaza-te acum!

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Puncte rosii pe varful limbii
PostPosted: Sat Feb 23, 2013 8:14 pm 

Salut. Am de ceva timp niste puncte rosii pe varful limbii(o zona de vreo 3 cm)
Cateodata am si un gust ciudat.
Spre spate limba e cumva incarcata culoarea galbena.
Cand mi-am facut analizele, am facut si pentru helicobacter si mi-a iesit pozitiv(asta acum 1 an). Am luat antibioticele respective si stiu ca atunci imi mirosea gura rau si vad ca am scapat de asta. Insa bubitele alea rosii nu stiu de la ce sunt.
Din ce cautam eu pe net credeam ca e candida, am dat cu chestii pe limba glicerina boraxata, prostii din astea, am facut gargara cu musetel, nimic.
Dulciuri nu mananc deloc, nici zahar, nici faina sau produse de patiserie. Singurele dulciuri pe care le mananc sunt fructe. Cateva mere.
Ce poate fi?

Report this post
 Profile  

Post subject: Re: Puncte rosii pe varful limbii
PostPosted: Sat Feb 23, 2013 8:44 pm 

e de la cunilingus.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 9:00 pm 

Daca vrei sa faci misto, du-te in alta parte

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 10:04 pm 

Pai eu sint deja in alta parte, si anume in lumea celor care au simtul umorului inca intact. Cu siguranta si tu l-ai avut candva, dar probabil ti-a fost extirpat chirurgical.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 10:16 pm 

Nu stiu care e scopul tau cu posturile astea, insa eu am creeat acest topic cu speranta ca cineva ma va ajuta, pentru ca nu mai suport chestiile alea pe limba. Acum tu vii si ma iei la misto. Daca tu ai avea o problema si ai posta aia iar apoi cineva te-ar lua la misto, nu stiu cum te-ai simti. Eu cred ca esti prea plictisit....

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 10:43 pm 

Aspectul pe care eu l-am gasit comic consta in faptul ca tu ai postat nu o problema, ci 1544,23 probleme, cosuri pe spate, negi pe frunte, parul care nu mai vrea sa creasca pe cap in schimb se gaseste din belsug in nas etc

In contextul dat am facut remarca amunzanta. Departe de mine gandul sa-ti pricinuiesc vreun neajuns. Daca ti-am cauzat fara sa vreau, imi cer scuze.

La modul serios, este putin probabil sa gasesti solutii concrete, idei intr-adevar utile, la o diversitate atat de mare de probleme pe un simplu forum. Probleme tale se vor rezolva in timp, citind mult si mai ales experimentand. Te documentezi, aplici, daca dai gres, o iei de la capat. Scopul fiind sa-ti imbunatatesti continuu dieta si stilul de viata.

Anyway, multa bafta in solutionarea problemelor, de orice natura ar fi ele.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 11:28 pm 

Pai da, de asta am si postat aici, sa gasesc idei de cum as putea rezolva, poate e cineva cu aceleasi probeleme etc.
Multumesc! :)

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sun Feb 24, 2013 4:12 pm 

Macar cateva sugestii, de la ce ar putea fi?

Report this post
 Profile  

PostPosted: Fri Apr 10, 2015 6:03 am 

Iar dau de tine!
Cand te-am intrebat daca ai vreo infectie virala,ai zis ca nu! Eu totusi,cred ca ai o infectie cu HPV;fa-ti un test HPV-ADN totusi... Nu-i de gluma!
Daca esti pozitiv,ai de tras!Mai ales, daca e cu risc inalt.Oricum,nu-i o fericire.
Vrei-nu vrei...clismele te asteapta! Incarcarea limbii poate fi un simptom al incarcarii/toxinelor in colon dar bubitele pe limba,nu-s a buna,pot fi HPV.Mergi urgent, la un dermatolog! Pana atunci,bea cate 3 cani de ceai de rostopasca pe zi,inainte de masa combinata cu patlagina.
Daca esti negativ la test,imbata-te! Esti norocos,totul e rezolvabil.Bafta!

Report this post
 Profile  

PostPosted: Sat Apr 11, 2015 7:15 am 

Nu am nicun virus, ideea e ca atunci cand mananc dulce se intensifica acele bubite rosii. Nu am alte simptome ale virusului de care spui tu.

Report this post
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next