It is currently Sat Apr 29, 2017 4:16 pm

Welcome
Bine ai venit pe romaniaraw

In momentul de fata, vezi forumul ca "vizitator", ceea ce iti da un acces limitat. Prin crearea unui cont, capeti dreptul de a posta raspunsuri si a crea noi topicuri, de a raspunde la poll-uri, a upload-a fisiere si a comunica privat cu restul membrilor. Crearea unui cont e gratuita, simpla si rapida, deci inregistreaza-te acum!

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Knock, knock!
PostPosted: Mon Jun 02, 2014 4:00 pm 

Am mai mult de 1 luna de raw si e din ce in ce mai bine...yeey.
Sambata am fost in Cluj la Workshop-ul tinut de Doina Oprea, informatiile impartasite le stiam deja din documentarile mele dar m-a ajutat sa vad cum se "gateste", am prins mai mult curaj sa fac cat mai multe retete pe care sa le pot pune pe masa familiei.
Azi mi-am comandat deshidrator, vreau sa fac painici, batoane si sa deshidratez legume/fructe, abia astept sa-l primesc.

Report this post
 Profile  

Post subject: Re: Knock, knock!
PostPosted: Sun Jul 03, 2016 2:24 am 

Salutare - cu mare intarziere. Mi se pare foarte interesant si util ceea ce ai scris. Chiar daca nu iti raspunde nimeni, este foarte bine sa scrii aici, un asemenea thread poate folosi si ca un fel de blog simplificat. Fii sigura ca informatiile pe care le prezinti aici sunt sau vor fi utile la un moment dat si pentru altii. Atat pentru incepatori cat si pentru cei "experimentati", pentru ca experientele umane pot fi foarte diverse, chiar si un incepator poate descoperi niste lucruri de care cei "cu vechime" habar nu aveau.

Eu am patru ani de raw vegan si ma simt foarte bine, nu am de gand sa ma mai intorc vreodata la mancare gatita. Alimentul de baza, pe care il consum zilnic, este avocado - este plin de grasime sanatoasa si tine de foame pentru mult timp - chiar si pentru o zi intreaga. Avocado este practic "secretul" dietei mele. Il consum impreuna cu tot felul de legume: indeosebi rosii, ardei, ceapa dar uneori mai adaug si altele: morcovi, castraveti, etc. Daca nu as consuma avocado, atunci m-as baza pe dejunul Kollath.

Iti urez sanatate deplina, si scrie aici oricand ai placerea, poti fi sigura ca altii se vor bucura de mesajele tale, chiar daca nu ti se raspunde.
Cele bune!

Report this post
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page Previous  1, 2