It is currently Mon Jun 26, 2017 3:17 am

Welcome
Bine ai venit pe romaniaraw

In momentul de fata, vezi forumul ca "vizitator", ceea ce iti da un acces limitat. Prin crearea unui cont, capeti dreptul de a posta raspunsuri si a crea noi topicuri, de a raspunde la poll-uri, a upload-a fisiere si a comunica privat cu restul membrilor. Crearea unui cont e gratuita, simpla si rapida, deci inregistreaza-te acum!

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Postul negru sau total sau fără apă
PostPosted: Sun Apr 20, 2014 5:22 pm 

Ați încercat vreodată?

Exemple: http://curezone.org/forums/am.asp?i=1008243 .

Report this post
 Profile  

Post subject: Re: Postul negru sau total sau fără apă
PostPosted: Thu Nov 13, 2014 7:41 pm 

Da eu am tinut 5 zile.
E mult mai usor decat postul cu apa.
Din informatiile mele este de cel putin 3 ori mai eficient decat postul cu apa.
Pana la 5 zile nu exista nici un risc, sub supraveghere se poate ajunge la 9-11 zile.
As sugera ca acest post sa fie continuarea fireasca a unui post cu apa de minim 7 zile in cursul caruia sa se faca o curatire temeinica a colonului.
Principala provocare este deshidratarea pe care o reduci prin doua metode:
1. ramanand permanent intr-un spatiu inchis, daca e posibil cu umiditate controlata.
2. tinand gura inchisa, de unde rezulta ca trebuie sa eviti exprimarea verbala pe toata perioada postului.
Pentru mai multe informatii am atasat si cartea care m-a inspirat.
E o traducere automata din rusa in engleza (adica mai are si erori) dar este singura disponibila.
Va urez succes.

Attachments:
File comment: From classic starvation and other forms of dry starvation different drinking schedule.
It is completely absent, ie, we stop not only exists, but to drink.
This kind of fasting at all prevents the ingress of water, not only inside but also to any body part.
Complete abandonment of the water for a specified period. Sometimes allowed
take a shower, bathe in the river and under waterfalls and pour cold water.

Dry-medical-Fasting-Myths-and-Reality-Dr-Sergei-Ivanovich-Filonov.pdf [1.08 MiB]
Downloaded 46 times
Report this post
 Profile  

Post subject: Re: Postul negru sau total sau fără apă
PostPosted: Wed May 13, 2015 11:45 am 

Am ținut și eu unul de 5 zile vara trecută. Cu muncă grea pe caniculă. Nu mi-a fost nici sete, nici foame, nici măcar după cele 5 zile. Am continuat cu 4 zile cu apă. Fără supraveghere mi-a fost teamă să continui, mai ales că am ajuns fără vlagă și abia mă mișcam.

Interesant e că pe parcursul postului total, am urinat din abundență de 3-4 ori pe zi. Explicația e că grăsimile saturate în hidrogen în combinație cu oxigenul din aer formează apă și parcă dioxid de carbon. Adică grăsimile devin atît sursă de energie pentru celule, cît și de apă.

Un organism care nu a fost curățit niciodată, mai ales unul omnivor, eventual alimentat cu mîncare proastă și nesănătoasă NU ARE VOIE SĂ ÎNCEAPĂ CU ACEST TIP DE POST decît maxim o zi. Regula principală e dacă revine setea trebuie să bei apă - depinde și cum ai făcut tranziția la post.

Report this post
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ]