It is currently Mon Jun 26, 2017 3:16 am

Welcome
Bine ai venit pe romaniaraw

In momentul de fata, vezi forumul ca "vizitator", ceea ce iti da un acces limitat. Prin crearea unui cont, capeti dreptul de a posta raspunsuri si a crea noi topicuri, de a raspunde la poll-uri, a upload-a fisiere si a comunica privat cu restul membrilor. Crearea unui cont e gratuita, simpla si rapida, deci inregistreaza-te acum!

Post new topic Reply to topic  [ 67 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Author Message
 Post subject: Re: Cateva intrebari
PostPosted: Wed Jun 05, 2013 9:16 am 

verdeturi fermentate: frunze de marar/telina/leustean tocate si intercalate cu straturi de sare. asa fac bunicile pe la tara ca sa aibe zarzavat pt ciorba iarna.
sau zarzavaturile tot pt ciore cu multe frunze, rosii, ardei

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 1:26 pm 

@muna, da cam asa e o senzatie de arsura.
Plus ca dimineata cand ma trezesc am din centru spre spate limba incarcata de o culoare galbena, si mai am si depunerile alea albicioase pe buze dimineata.
Tu zici ca nu le aveai cand mancai zahar mult. Nu ar trebui sa fie invers?
Eu incerc sa nu mananac deloc dulce si nu vad niciun semn. N-am mai mancat de mult timp dulciuri din comert, ceea ce a fost dulce au fost cateva fructe(mere, banane) si am mai mancat mamaliga care am inteles ca nu e ok dpdv candida ca are amidon sau se transforma in amidon.
Acum incerc sa nu mananc macar o luna nici fructe sa vad cum se prezinta situatia.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 8:35 pm 

am si eu 'citeva intrebari'.

ce s-ar intimpla daca toti userii ar pune topicuri cu denumirea "chestii" dupa care si-ar face din acel topic chat-ul lor privat cu restul forumului ?

cum ar arata forumul pentru cineva nou, cum ar stii el sa gaseasca ce-l intereseaza ?

care crezi ca este SCOPUL titlului unui topic ?

pentru ca titlul ACESTUI topic arata clar ca aceste intrebari nu ti-au trecut prin cap.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 8:52 pm 

Altfel cum pot afla raspunsurile? Chat nu exista...

Report this post
 Profile  

PostPosted: Wed Jun 05, 2013 9:41 pm 

muna & bhairava ar trebui sa va deschideti o linie de telefon pentru consultatii platite :D
:)

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Jun 06, 2013 1:38 am 

intreb din nou, CARE E SCOPUL TITLULUI unui topic, dupa parerea ta ?

ai citit vreun topic pe tot forumul asta, de cind ai venit aici ? si daca da, CUM ai ales ce topic sa citesti ? cumva DUPA TITLU ?

intelege ca forumul asta nu e 'intrebarile lui florin', si nu e PENTRU TINE. este pentru publicul larg. atunci cind pui o intrebare, trebuie sa te gindesti care e cel mai bun mod pentru ca oricine are ACEEASI intrebare ulterior, sa poata gasi topicul tau, ca sa nu intrebe IARASI acelasi lucru. asta e scopul ORGANIZARII post-urilor in TOPICURI si al topicurilor in ARII.

atunci cind ai o nelamurire trebuie sa urmezi un algoritm logic.

1. VERIFICI CA NU S-A MAI DISCUTAT. cauti in ARIA in care ar fi LOGIC sa se afle discutia, daca nu exista DEJA un topic care trateaza subiectul respectiv.

2. daca nu exista, CREEZI tu un topic in ARIA in care e logic sa apara, si-i dai un titlu care sa descrie cit mai bine SUBIECTUL discutat.

3. evident, un topic discuta UN SINGUR SUBIECT, nu faci o ciorba care nu poate fi incadrata NICIUNDE, pentru ca topicul nu e despre TINE ci despre UN SUBIECT. unul, adica nu mai multe.

postind mizeria de aici, te-ai asigurat ca nimeni, niciodata, nu va putea beneficia de discutia prezenta, cu exceptia cazului cind citeste tot forumul de la cap la coada. practic, ai sabotat eforturile oricui ar dori sa urmeze algoritmul de mai sus.

de asta nu sint deloc motivat sa-ti raspund, si am intentia ca pe viitor sa sterg astfel de porcarii, fara nici un fel de explicatie.

are sens ? geez.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Jun 06, 2013 12:14 pm 

ok

Report this post
 Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 67 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7